Jak się pozbyć cellulitu

Cellulit to zmora praktycznie wszystkich kobiet. Nazwany jest inaczej skórką pomarańczową, bo tak własnie wygląda skóra na obszarach gdzie się pojawił. To, co tworzy pomarańczową skórkę, to grudki tłuszczowe magazynowane przez organizm. Najbardziej narażone są kobiety z nadwagą i otyłością, ale nie znaczy to, że problem nie dotyczy kobiet szczupłych.

Jak walczyć z cellulitem?

Skuteczne zwalczanie cellulitu jest trudne. Przede wszystkim wiele zależy od stopnia nasilenia cellulitu. Im bardziej zaawansowany, tym trudniej się go pozbyć. Oznacza to mniej, więcej tyle, że należy wziąć się za niego tuż po zauważeniu pierwszych objawów.

Tworzenie się grudek tłuszczowych pod skórą powoduje ucisk na naczynia włosowate, co spowalnia krążenie i odpływ wody oraz produktów przemiany materii. Jak się pozbyć cellulitu? W walce z cellulitem należy więc starać się przyspieszyć krążenie – na przykład poprzez masaże. Więcej informacji znajdziesz na blogu skorna.pl.

Drenaż limfatyczny

Pomocnym zabiegiem jest drenaż limfatyczny, który, jak sama nazwa wskazuje przepycha nagromadzoną limfę i poprawia jej krążenie. Tym samym, pomaga pozbyć się z tkanek nagromadzonych produktów przemiany materii.

Endermologia i fala uderzeniowa

Innym typem masaży jest endermologia lub fala uderzeniowa, czyli masaż podciśnieniowy. Również przyspieszają one krążenie i metabolizm w tkankach opornych na ćwiczenia i dietę. Docierają do głębokich warstw i ułatwiają oczyszczenie organizmu.

Poza gabinetami medycyny estetycznej również można walczyć z cellulitem, jednak walka może być wygrana tylko w jego początkowej fazie. W bardziej zaawansowanych stadiach to tylko wspomaganie terapii. Pomoże wszelkiego rodzaju aktywność fizyczna przyspieszająca krążenie, jak również samodzielnie wykonane masaże. Włączenie do diety herbaty zielonej, kurkumy, pokrzywy lub kopru włoskiego to także dobry pomysł. Poza tym, należy ograniczyć spożywanie soli i wszystkich składników powodujących zatrzymanie wody w organizmie. Nie należy ograniczać spożycia wody!

Walka z cellulitem jest trudna, jednak nie jest z góry przegrana. Warto więc postarać się – odwdzięczy się nie tylko uroda ale i dobre samopoczucie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here