Wcierka do włosów

Wcierki do włosów to coraz chętniej wybierane i stosowane produkty, które świetnie mogą uzupełnić działanie szamponu, odżywki oraz maski do włosów. Wcierki mają najczęściej skład oparty na ekstraktach ziołowych, które wyjątkowo korzystnie oddziałują na skórę głowy. By mieć pewność, że Twoje włosy są w dobrym stanie oraz właściwie odżywione, warto stosować dedykowane do nich wcierki. Poniżej przyglądamy się bliżej tej grupie kosmetyków oraz udzielamy porad związanych z ich użytkowaniem.

Wcierki do włosów – w telegraficznym skrócie

Wcierki stosowane są przede wszystkim przez te osoby, które mają problemy z funkcjonowaniem skóry głowy lub kondycją włosów. Ponadto, wcierki mogą być stosowane w leczeniu konkretnych przypadłości – są pomocne w walce z nadmiernym wypadaniem czy nadmiernej produkcji łoju skórnego. 

Wcierki mają formę płynną, która ułatwia ich aplikowanie oraz rozprowadzenie po całej powierzchni skóry głowy i na całej długości włosów. Są to preparaty wysoce bezpieczne, których nie sposób przedawkować, a które mogą stać się istotnym elementem Twojej regularnej pielęgnacji. Warto podkreślić, że wcierki nie należą do wynalazków zupełnie nowych – nasi przodkowie wykorzystywali napary ziołowe w formie naturalnych wcierek, przy użyciu których zmagali się z rozmaitymi problemami. 

Produkowane obecnie wcierki zawierają ekstrakty ziołowe, a często także dodatkowe składniki odżywcze – witaminy, mikroelementy i substancje czynne. Po kontakcie ze skórą przedostają się do jej tkanek, odżywiając i normalizując pracę komórek. Szeroką ofertę wcierek ziołowych znajdziesz pod linkiem: https://www.ekobieca.pl/pol_m_WLOSY_Wcierki-do-wlosow-2396.html.

Zastosowanie wcierek do włosów 

Jak sama nazwa wskazuje, wcierki są preparatami dedykowanymi do wcierania w skórę głowy. Należy postępować z nimi w dość podobny sposób, jak w przypadku masek lub odżywek. Po zaaplikowaniu należy wykonać delikatny masaż skóry głowy, szczególnie w miejscach o „specjalnych potrzebach”. Są to przede wszystkim zakola, czubek głowy, miejsca przerzedzone. W trakcie masażu warto uciskać delikatnie skórę, co pobudzi krążenie, otworzy pory oraz poprawi wchłanianie kosmetyku.

Wcierki należy używać po dokładnym umyciu skóry głowy oraz włosów. Jeśli korzystasz także z odżywek lub masek, wówczas wcierka powinna być ostatnim kosmetykiem, z którym skóra głowy będzie mieć kontakt. Warto nakładać ją na wilgotne, jedynie lekko osuszone włosy. Przed nałożeniem preparatu możesz je rozczesać, co ułatwi rozprowadzenie płynu. Wcierki nie należy spłukiwać, lecz pozostawić na głowie do momentu całkowitego wchłonięcia. 

W aplikowaniu wcierki pomocna może być pipeta, strzykawka o dużej objętości lub mechanizm spustowy w formie sprayu. Najczęściej, kosmetyki te sprzedawane są w opakowaniach ułatwiających ich aplikowanie oraz rozprowadzania na całej powierzchni głowy. Po zaaplikowaniu wcierki możesz delikatnie rozczesać włosy, używając w tym celu szczotki. Wspomaga to proces wchłaniania oraz gwarantuje, że kosmetyk zostanie rozprowadzony także w tych miejscach, które zazwyczaj nieświadomie omijasz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here