Najlepszą metodą walki z przeziębieniem jest profilaktyka, czyli wzmacnianie naturalnej odporności organizmu i unikanie sytuacji, które mogą sprowokować rozwój nieprzyjemnej w skutkach infekcji. Gdy już pojawią się pierwsze objawy przeziębienia w postaci kataru, drapania w gardle, kaszlu, gorączki czy ogólnego osłabienia organizmu, na profilaktykę jest niestety za późno. W takiej sytuacji nie pozostaje nic innego, jak sięgnąć po sprawdzone preparaty z apteki – można je kupić na zapas, na przykład w aptece internetowej i-apteka.pl lub skorzystać z jednej, z wielu domowych metod walki z infekcją. Jeśli bardziej przekonują Cię naukowe metody i klasyczna farmakologia, poniżej przedstawiamy listę preparatów medycznych, jakie mogą przydać się podczas choroby.

Walczymy z bólem gardła

Ból gardła – to jeden z pierwszych, wyjątkowo nieprzyjemnych objawów przeziębienia. Gdy uporczywy ból gardła nie pozwala nam na normalne funkcjonowanie, w aptekach czeka na nas kilka różnych grup farmaceutyków, które mogą przynajmniej częściowo złagodzić tego typu dolegliwości. Przykładem takich produktów są tabletki do ssania, specjalne aerozole i preparaty nawilżające. Te pierwsze mają najczęściej działanie dezynfekujące, lekko znieczulające i przeciwzapalne, łagodzą obrzęk i zaczerwienienie gardła. Podobne działanie wykazują aerozole, które chętnie wybierane są z uwagi na prosty sposób ich aplikacji. Trzecia grupa produktów ma za zadanie nawilżać błonę śluzową gardła i przez to łagodzić objawy rozwijającego się w nim stanu zapalnego. Na wypadek wystąpienia przeziębienia, takie produkty zawsze warto mieć pod ręką. Można zamówić je zawczasu w aptece internetowej tj. i-apteka.pl lub kupić w zwykłej aptece osiedlowej.

Co w przypadku kaszlu?

Kaszel – w celu złagodzenia kaszlu najczęściej stosuje się syropy, które nawilżają gardło i tym samym minimalizują podrażnienia prowokujące kaszel. Warto jedynie pamiętać o wyborze właściwego typu syropu – w sprzedaży znajdziesz syropy na kaszel suchy i mokry. Jeśli nie wiesz, jaki syrop kupić, każdy farmaceuta powinien doradzić wybór odpowiedniego produktu. Nawet jeśli kupujesz w aptece internetowej i-apteka.pl, wciąż możesz zapytać o radę farmaceutę. Wystarczy zadzwonić lub wysłać wiadomość mailem.

Jak poradzić sobie z katarem?

Katar – to kolejny z klasycznych objawów towarzyszących przeziębieniu. Środki farmakologiczne do walki z katarem są niezwykle skuteczne, dlatego warto mieć je zawsze pod ręką. Najpopularniejsze z nich to różnego rodzaju krople i spraye do nosa, które obkurczają śluzówkę nosa i tym samym hamują katar, a także specjalne maści i kremy, które uwalniają olejki eteryczne, ułatwiające oddychanie przez zapchany nos.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here