stopy
fot. Pixabay.com

Stopy niewątpliwie wykonują ciężką pracę na codzień. Cały ciężar ciała spoczywa na nich więc musimy o nie dbać by z czasem poruszanie się nie sprawiało nam bólu. W niektórych przypadkach niezbędne są profesjonalne badania by rozpocząć leczenie lub wykluczyć choroby.

 

Kto powinien takie badania rozważyć?

Przeczytaj też: http://www.manukazdrowie.pl/badanie-stop-kiedy-nalezy-je-wykonac/

Przede wszystkim każda osoba odczuwająca ból przy poruszaniu się. Większość schorzeń można wyleczyć w szybki sposób pod warunkiem, że zostaną wcześnie zdiagnozowane. Szczególną uwagę powinny zwrócić na to osoby cierpiące na otyłość gdyż ich stopy na codzień przenoszą większy ciężar a także sportowcy oraz osoby wykonujące pracę stojącą. W takich przypadkach warto wykonywać badania profilaktycznie.

 

Czym jest podoskopowe badanie stóp?

Podoskopowe badanie stóp ma na celu ocenę stabilności stóp. Wskazaniem do wykonania badania jest ból kolan, stawów czy kręgosłupa a także płaskostopia u dzieci i dorosłych oraz halluksów.  Dobrym rozwiązaniem są też odpowiednio dobrane wkładki ortopedyczne np. Ortomedicum które są łatwe w użyciu i szybko przyniosą ulgę a kurację możemy rozpocząć natychmiast po diagnozie.

 

Przeczytaj też: http://prowital.pl/jestes-pielegniarka-sprawdz-jak-podniesc-swoje-kwalifikacje/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here