Rozstępy to zmora wielu kobiet. Pojawiają się one często na najbardziej widocznych częściach ciała. Pośladki, uda i piersi to obszary, na których często pojawiają się rozstępy. Co można z tym zrobić, czy można im zapobiec i czy da się je usunąć?

Co jest powodem rozstępów?

Rozstępy początkowo są nieregularnymi różowymi i czerwonymi liniami. To efekt pękania włókien skóry i mięśni. Zazwyczaj dzieje się tak na skutek szybkiego przybierania na wadze lub na skutek szybkiego wzrostu. Dlatego problem rozstępów dotyczy tak wielu kobiet. Po pewnym czasie rozstępy bledną i naturalnie stają się nieco mniej widoczne. Jeśli jakaś kobieta chce usunąć rozstępy za pomocą zabiegów medycyny kosmetycznej, powinna zrobić to zanim rozstępy zbledną. Za pomocą środków domowych można jedynie zmniejszyć widoczność rozstępów, niemożliwe jest ich usunięcie.

W jakich warunkach powstają rozstępy?

Powstawanie rozstępów zazwyczaj kojarzone jest z okresem ciąży u kobiety. Ale takie zmiany mogą pojawić się również na skutek szybkiego przybrania na wadze lub na skutek procesu dojrzewania, gdy następuje szybki wzrost. Również szybkie chudnięcie może w niektórych przypadkach doprowadzić do powstania rozstępów. Podobnie działają także niektóre leki hormonalne.

Sposoby na rozstępy do wykorzystania w domu

Standardowe środki na rozstępy mają formę kremów oraz specjalnych olejków. W okresie ciąży warto stosować rozwiązania profilaktyczne. Jeśli rozstępy już się pojawiły, zazwyczaj zaleca się stosowanie rozjaśniających maseczek cytrynowych.

Nie tylko domowe środki na rozstępy

Rozstępy można również usunąć za pomocą zabiegów medycyny estetycznej. Dzięki mezoterapii możliwe jest rozjaśnienie i wyrównanie nawet starych rozstępów, które już przybrały biały kolor. Przy pomocy światła laserowego i peelingów chemicznych także możliwe jest usuniecie rozstępów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here