Psychiatra

Mimo że współczesne rozwinięte społeczeństwa nie borykają się bezpośrednio z wojną czy innymi troskami poprzednich pokoleń, to mają swoje własne, nowe problemy. Szybkie tempo życia, przemiany społeczne, brak akceptacji, uzależnienia – to wszystko powoduje, że nasza psychika dostaje solidny wycisk. Jeszcze kilkanaście lat temu wizyta u psychologa lub psychiatry zazwyczaj owiana była tajemnicą, ale obecnie nie jest już tematem tabu. Wszystko dlatego, że konsultacje psychiatryczne naprawdę potrafią odmienić życie na lepsze.

Psychiatra dla dorosłych

Prowadzone na szeroką skalę badania w zakresie funkcjonowania mózgu oraz psychiki ludzkiej, pozwalają nie tylko na stawianie skutecznej diagnozy, ale również efektywną pomoc w powrocie do zdrowia.

Wśród zaburzeń psychicznych dotykających osoby dorosłe wymienić można: między innymi:

  • depresję,
  • syndrom DDA (Dorosłe Dzieci Alkoholików),
  • nerwicę,
  • uzależnienia,
  • stres,
  • zaburzenia lękowe,
  • zaburzenia osobowości (np. chwiejność emocjonalna – zaburzenie borderline),
  • zaburzenia odżywiania się,
  • zaburzenia seksualne (np. problemy z tożsamością płciową i utożsamianie się z inną płcią niż przypisana po urodzeniu),
  • zaburzenia psychotyczne (np. słyszenie głosów, których inni nie słyszą),
  • zaburzenia pamięci,
  • zaburzenia snu,
  • trudności w budowaniu trwałego związku.

Każdy z wymienionych problemów sam w sobie stanowi powód, dla którego warto skonsultować się z lekarzem psychiatrą. Niestety okazuje się bowiem, że zaburzenia te (nieleczone) mogą się rozszerzać: np. osoby, które walczą z depresją, mogą mieć również problemy w odżywianiu się. Z kolei stres może prowadzić do wielu uzależnień, np. od alkoholu, papierosów, seksu albo narkotyków. Zaburzenia pamięci i snu  bardzo negatywnie wpływają nie tylko na życie osobiste, ale także zawodowe. Konsekwencje narastających i nieleczonych zaburzeń psychologicznych są więc zazwyczaj bardzo poważne.

Psychiatra dla dzieci

Niestety – problemy z psychiką dotyczą także dzieci. W ich przypadku ogromną rolę odgrywają rodzice, którzy jako pierwsi powinni zauważyć nietypowe zachowania. Jakie zaburzenia mogą dotyczyć dzieci? Do tych najpowszechniejszych zaliczyć można: zaburzenia nastroju, lęki, fobie, nerwicę, zachowania buntownicze, depresję, trudności w szkole i problemy w kontaktach z rówieśnikami, zaburzenia odżywiania.

Jak pokazują statystyki, lekarze coraz częściej diagnozują u dzieci także takie zaburzenia rozwoju, takie jak: ADHD, zespół Aspergera lub autyzm. Na szczęście nauki psychiatryczne na bieżąco się rozwijają i powstają coraz to efektywniejsze metody leczenia psychicznych problemów dzieci. Kluczową sprawą jest jednak właściwe rozpoznanie oraz współpraca psychiatry nie tylko z dzieckiem, ale również z rodzicami.

Gdzie szukać skutecznej pomocy psychiatrycznej?

W leczeniu zaburzeń psychicznych bardzo ważne jest znalezienie dobrego specjalisty. Z całą pewnością godna polecenia jest Sieć Klinik Psychologiczno-Psychiatrycznych Psychomedic.online, której pracownicy niosą pomoc 7 dni w tygodniu. Kadra lekarzy obejmuje doświadczonych specjalistów, którzy udzielają porad indywidualnych, jak również dzielą się swoją wiedzą w wywiadach w mediach. 

Klinika posiada swoje oddziały stacjonarne, jak również udostępnia możliwość konsultacji online. Na wizytę u psychiatry można zapisać się poprzez formularz internetowy i  korzystając z Infolinii (numer telefonu: 799-399-399).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here