Uporczywy kaszel, bardzo męczący, zarówno u dorosłego, jak i u dziecka może okazać się prawdziwą zmorą. Warto tutaj wykorzystać domowe sposoby, jak syrop z cebuli. Istnieje wiele sprawdzonych leków, które możemy przygotować sami w domu. Syrop z cebuli ma nas chronić przed uciążliwymi atakami oraz nieprzyjemnym uczuciem w gardle. Oczywiście to wszystko jako dodatek. Gdyż w pierwszej kolejności, powinniśmy udać się do lekarza. Uporczywy kaszel może być przyczyną chorób serca, a nawet nowotworów.
Jak leczyć kaszel?
Wszystko zależy od tego z jakim kaszlem mamy do czynienia. Czy chodzi o kaszel mokry czy suchy. Inne leki przyjmuje się na kaszel suchy, inne na kaszel mokry. Leki wykrztuśne możemy przyjmować w ciągu dnia. Natomiast wieczorem, przed snem powinniśmy sięgać po leki hamujące odruch kaszlu. Wszystko zależy czy mamy do czynienia z kaszlem suchym czy mokrym. Jeśli nie wiemy jaki to rodzaj kaszlu, warto w ciągu dnia przyjmować leki wykrztuśne. Natomiast wieczorem, leki hamujące odruch kaszlu. Niekiedy uporczywy kaszel dokucza nam podczas snu. W takiej sytuacji możemy zwrócić się do lekarza, bądź udać się do apteki, prosząc farmaceutę o odpowiedni dobór leki. Bardzo często, zwłaszcza przy męczącym kaszlu podaje się kodeinę. Lecz pamiętajmy, że może ona spowodować uzależnienie, jeśli będzie stosowana dłuższy czas. Kodeiny nie należy stosować u dzieci poniżej dwunastego roku życia. Kaszel może także występować po operacjach, np. okulistycznych. Jak się okazuje także środki przeciw histaminowe mogą złagodzić ataki suchego kaszlu.
Domowe sposoby na suchy kaszel
Świetnie sprawdzi się tutaj siemię lniane, cytryna oraz oliwa, a także imbir. Dodatkowo możemy przygotować domowe, naturalne syropy. Na przykład syrop z cebuli, z burakom czy z czosnku i cytryny. Pomocne będą także: herbata z lipy, mleko z czosnkiem i masłem, gorący rosół, czy grzaniec przygotowany na bazie wina. Gardło powinniśmy płukać szałwią, która wykazuje właściwości przeciwbakteryjne.