Niestety infekcje intymne są bardzo częste wśród kobiet. Warto więc im zapobiegać.

Czego powodem są upławy i jak je rozpoznać
W cyklu menstruacyjnym zupełnie normalna i prawidłowa jest obecność śluzu wydostającego się z okolic intymnych. W zależności od momentu cyklu jest on klarowny lub bardziej nieprzezroczysty. Po jego strukturze rozpoznać można dni płodne i niepłodne. Dlatego też istotna jest obserwacja śluzu. Niepokoić należy się wtedy, gdy staje się on żółtawy, zielony, jeśli zmienia się jego zapach, a także, gdy znacznie zwiększa się intensywność jego wydzielania. Wtedy można już mówić o upławach. Czym są one spowodowane? Wskazują na infekcję okolic intymnych. Może mieć ona podłoże bakteryjne, wirusowe lub grzybicze. Niestety, drobne infekcje zdarzają się kobietom bardzo często, ze względu na przykład na obniżenie odporności, wizyty na basenie, kontakty seksualne. Niedoleczone infekcje niestety „lubią” się wracać, warto więc w przypadku wystąpienia upławów udać się do ginekologa, który dobierze odpowiednią metodę leczenia. 

Jak sobie pomóc
Podstawą w walce z infekcjami intymnymi jest leczenie farmakologiczne – antybiotyki, maści, środki przeciwgrzybicze. Jeśli pacjentka jest aktywna seksualnie, leczony powinien być także jej partner. Ale są jeszcze inne sposoby, którymi można sobie pomóc w czasie infekcji, tak, aby skrócić jej czas i działać profilaktycznie na przyszłość. Warto sięgnąć po produkty prOVag®. Probiotyki, żele łagodzące i środki higieny intymnej z tej serii zawierają szczepy bakterii kwasu mlekowego, których bytowanie w okolicach intymnych jest potrzebne, ponieważ zapewnia właściwą równowagę. Pomagają one zachować odpowiednie kwaśne pH, ważne dla zapobiegania rozwojowi niewłaściwej flory bakteryjnej. Produktów prOVag® używać można w czasie infekcji, aby przyspieszyć proces leczenia i regeneracji, po przebytej chorobie, dzięki czemu szybciej przebiegnie rekonwalescencja, a także profilaktycznie, żeby nie dopuścić do zakażeń i ich nawrotów.

Istotne jest też, aby podczas infekcji nosić przewiewną bieliznę i wyprać pościel czy ręczniki, na których mogą rozwijać się drobnoustroje.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.provag.info.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here