Jest chorobą podstępną i niebezpieczną, a ignorowanie jej pierwszych symptomów może mieć poważne konsekwencje. Marskość wątroby to poważna choroba, a im wcześniej nastąpi jej rozpoznanie, tym większa szansa na podjęcie skutecznego leczenia. Jakie objawy powinny zatem wzbudzić zaniepokojenie każdego pacjenta?

Objawy marskości wątroby są dość charakterystyczne. W początkowym stadium choroby problemem typowym jest utrata apetytu oraz znaczny spadek masy ciała. Pacjent dotknięty marskością wątroby szybciej się męczy, dokucza mu też coraz więcej problemów związanych z praca układu pokarmowego. Zaparcia i biegunki, nudności i wymioty – oto objawy, których nie można ignorować. Z czasem problemy nasilają się. Postępująca marskość wątroby to kolejne problemy ze zdrowiem i takie dolegliwości, jak obrzęk śledziony oraz powiększenie obwodu brzucha. Te dolegliwości są skutkiem nadmiernej ilości płynów, które gromadzą się w jamie otrzewnej i które mogą stać się poważnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjenta. Jakie objawy pojawiają się wraz z dalszym rozwojem choroby? Postępująca marskość wątroby prowadzi do pojawiania się obrzęków w dolnych partiach ciała oraz do problemów z krwawieniem z dziąseł oraz z nosa. W chwili, gdy problemy z niewydolnością wątroby stają się już bardzo ciężkie, pojawiają się tak niebezpieczne dolegliwości, jak zaburzenia świadomości i zwiększona senność. Z czasem może dojść nawet do sytuacji, w której osoba cierpiąca na niewydolność wątroby zapada w śpiączkę.

cinnabon.pl

Ignorowanie pierwszych symptomów niewydolności wątroby może mieć tragiczne skutki, warto zatem zwrócić większą uwagę na te dolegliwości, które mogą wiązać się z wątrobą i atakującymi ten narząd chorobami. Dzięki temu będzie szansa na podjęcie w porę odpowiedniego leczenia, co może uchronić pacjenta przed poważnymi problemami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here