Śluzówka pokrywająca wnętrze nosa odgrywa ogromną rolę nie tylko w nawilżaniu, ale również oczyszczaniu tego organu. Niestety, wskutek niesprzyjających czynników zewnętrznych często ulega ona podrażnieniu i wysychaniu, co jest szczególnie nieprzyjemne dla najmłodszych pacjentów. Jak prawidłowo dbać o nos naszego dziecka?

Mały nos, duży problem

Niemowlęta dopiero w okolicach pierwszego roku życia uczą się oddychać przez usta, wcześniej korzystają w tym celu jedynie z kanałów nosowych, które nadal są w fazie rozwoju. Dlatego nawet najmniejszy obrzęk nosa, spowodowany podrażnieniem lub niedostatecznym nawilżeniem, może doprowadzić do całkowitego zatkania nosa. Jest to szczególnie uciążliwe w trakcie karmienia, dziecko bowiem nieustannie musi robić przerwy, aby nabrać powietrza. Nieprzyzwyczajone do korzystania z ust w tym celu, często połyka zbyt duże hausty powietrza, które mogą prowadzić nieprzyjemnych wzdęć żołądka. Dlatego rodzice powinni kontrolować stan śluzówki nosa dziecka oraz dbać o jego odpowiednie nawilżenie na co dzień.

Preparaty bezpieczne dla dziecka

W codziennej higienie nosa dziecka najlepiej sprawdza się woda morska, w postaci wygodnego sprayu. Rinozine oferuje szeroki wachlarz produktów na bazie tego składnika, które są bezpieczne również dla najmłodszych dzieci. Użycie wody morskiej znacznie ułatwia usunięcie nagromadzonej wydzieliny, nie podrażniając dodatkowo wnętrza nosa. Rinozine jest skuteczniejszym preparatem niż sól fizjologiczna, często używana do płukania nosa, bowiem zawarte w soli morskiej witaminy przyśpieszają regenerację śluzówki. Krople do nosa Rinozine dodatkowo wzbogacone są o glicerol, który spowalnia spływanie roztworu soli, dzięki czemu jej działanie w miejscu rozpylenia jest wydłużone. Produkt zawiera w swoim składzie również kwas hialuronowy wzmacniający i uelastyczniający powierzchnię naskórka.

Nawilżanie nosa krok po kroku

Na początku należy ułożyć dziecko na plecach, delikatnie przechylić jego głowę w tył, a następnie do każdej przegrody nosa wprowadzić 1 lub 2 krople sprayu do nosa Rinozine. Następnie trzeba dopilnować, aby dziecko przez kilka minut nie zmieniało pozycji, dzięki czemu preparat będzie miał więcej czasu na działanie. Na koniec należy ułożyć dziecko na brzuchu, wówczas z nosa wypłynie wydzielina, dodatkowo można użyć gruszki, usuwając jej nadmiar. Warto również zaopatrzyć się w regenerująco-nawilżającą maść Rinozine, która aplikowana w okolicach nosa dziecka, regeneruje i nawilża podrażniony naskórek. Dowiedź się więcej o higienie nosa wchodząc tutaj.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here